Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Przełamywanie się, 5 minut, "Bollywood", "To więcej niż muzyka"

olaksnddh

HeJ!!!

Stęskniłam się za tym moim magicznym miejscem więc stąd macie mój wpis.

Co tam u mnie?

Życie mnie traktuje trochę dziwnie i ostatnio go nie rozumiem. Niby rzuca mi kłody, niby chce, abym utopiła się w łyżce wody, ale uwaga jednocześnie... obdarowuje mnie optymizmem - wstaję z łóżka, chociaż dla innych jestem marnym człowieczkiem, może dla niektórych osobą niedojrzałą bo dalej mam marzenia jak z Disney'a; wstaję, mimo że czasami sama sobie nie ufam. Po prostu działam.

Dziękuję za miłe komentarze i życzenia - jeszcze raz. Niżej napiszę konkretniej, co zajmuje moją głowę jak i serce.

maxresdefaultaa

Polacyoferujapracemarzen.Relaksipieknewidokiwpakiecie_articleb

                                                                                   Przełamywanie się

Pisałam Wam wielokrotnie, że moją zmorą jest przełamywanie się, zdobycie się na odwagę. Zauważam jednak diabelnie pozytywny humor, gdy jestem już po wszystkim. Gdy idę w ten ogień, mimo że tak bardzo nie lubię nerwów, stresu. Piękny stan, który dostaję spowrotem jest zadośćuczynieniem tego wszystkiego, co pozornie mnie przerasta.

Często zauważam, że wyzbywanie się komfortu jest serio luksusem. Jak często stoimy w miejscu bo się boimy nowego? Jak często odrzucamy, to co dla nas dobre bo nerwy? Ile jeszcze razy pieprzony, nudny komfort będzie ważniejszy od nas samych.

Ta świadomość mnie cieszy, ale i jednocześnie ciut przeraża. Jestem na pograniczu. Raz się przełamuję, raz nie i to mnie ciut smuci. Chciałabym częściej, więcej, bardziej - chociaż uwaga - wiem, że to też bardzo zgubne.

Coraz częściej zastanawiam się nad kursem Michała Pasterskiego (zapraszam na jego stronkę), który jest za darmo i uczy większej pewności siebie. Bo napiszę Wam, że tak tak lubię siebie, ale serio czasami gdzieś się gubię i wraca ta nieśmiała wersja mnie ; )

                                                                                                   5 minut

Przerabiając książkę Skalskiej "Pokochaj swoje serce" była wzmianka o 5 minutach. Gorąco polecam Wam pewną metodę. Codziennie przez 5 minut nie róbcie totalnie nic. Nie myśleć (jedynie pamiętać o głębokim oddechu), nie analizować, nie malować paznokci, nie głaskać kota, itp. Po ty pięciu minutach jestem dużo bardziej odprężona, więcej mogę, czuję zdrową inspirację, wraca dystans.

W czasach, gdzie modne jest non stop bycie produktywną pszczółką takie 5 minut dobrze robi na głowę. Test trwa około 2 miesiące - ja praktykuję to kochani miesiąc ; )

                                                                                                "Bollywood"

Quebo - Bollywood

I tu muszę coś wtrącić. Często mówi się, że młodzi ludzie to mają mało do powiedzenia, na niczym się nie znają i w ogóle nasze pokolenie to jest tragedia. "Kiedyś to ludzie..." - za szybko się nas skreśla!

Quebo jest na to wspaniałym dowodem i naprawdę jego wykony wzbudzają we mnie wiele emocji, ale też refleksji. 27 latek, który zwiedził kawał świata i z ręką na sercu można powiedzieć, że tworzy coś unikatowego.

Poruszyła mnie nuta "Bollywood". Jakie na świecie są skrajności. Owszem nie można porównywać problemów, licytować się na to, kto bardziej cierpi, ale jednak uważam, że My Polacy często przesadzamy i za dużo narzekamy.

Oczywiście - nie da się być cały czas radosnemu bo mnie też czasami irytuje śnieg czy deszcz, a to oczko poszło, a to ktoś mnie obgadał. Ludzie tacy są, że lubią mieć dobrze i gdy serio cały świat Cię wkur*** to marne pocieszenie, że ktoś ma gorzej. I czy to w ogóle jest pocieszające? W sumie straszne. Ale - ale pamiętajmy chociaż czasami o tym, że może jednak nie mamy na tym świecie tak źle i może nawet pomódlmy się za osoby, które mogą przeżywać grozę, podczas gdy my sobie siedzimy w ciepłym domu.

                                                                                             To więcej niż muzyka

Kurczę, ale tego to słucham nałogowo!

Uwielbiam pozytywne osoby, te które motywują innych, a nie pierniczą, że nie Tobie to się nie uda! Uwielbiam osoby, które dzięki swojej pracy coś osiągnęły i niosą dobre słowo tym, którzy też mają swoje marzenia i do nich dążą! Po prostu uwielbiam "ludziów" jak ZBUKU. Tyle w temacie! Przesłuchajcie tego, moc sama w sobie.

ZBUKU - to więcej niż muzyka

Rozwalający jest jeden komentarz pod nutą:

{ "Mama nie płacz jestem rower" budujące :D }

Wielkie pozdro!

AIMG_20180918_142345_3..

 

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [DonMatteo1906] *.centertel.pl

    Ola, jak zwykle dobra robota! Zastosuje się chętnie do tej rady pięciu minut. "Gdzie to życie jak z Bollywood, i dlaczego tutaj nikt nie tańczy?! Jeśli życie Cię boli, cóż spójrz z góry w kolowe Nike-i..." Nie wiedziałem że on to dla Ciebie inspiracja! Pozdrawiam!

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci