Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Ciężko Ci sprostać wyzwaniom? To szukaj inspiracji

olaksnddh

Cześć, siema i czołem. Dziś wpis motywacyjny. Dla osób, które borykają się z realizacją swoich planów, celów. Dla ludzi o wielkim potencjale, ale jeszcze nie do końca oszlifowanych.

Udało się. Masz listę swoich postanowień. Na samą myśl o ich realizacji przechodzą Cię ciary. Czeka Cię dużo adrenaliny, sprawdzisz samego siebie, swoje możliwości, nie możesz doczekać się efektów i obiecanej nagrody. Taaaak, też przez to przechodziłam. Co się oczywiście dzieje potem? Jakiś taki słomiany zapał, z kilku powodów.

1. W chwilach, gdy Twoja siła gaśnie, NIE MYŚLISZ O ODPOCZYNKU. W chwilach, gdy pragniesz rzucić cel w cholerę bo zbyt długo o jego realizację lub jest bardzo trudny do zrealizowania.

2. Ktoś Cię zdenerwował, pokazał zwątpienie w Twoje siły, wyśmiał Cię nawet ciołek.

3. Brak wystarczająco silnego bodźca, stałego i silnego niczym Nirwana, brak TEJ INSPIRACJI - TEJ TWOJEJ INSPIRACJI.

4. Brak wiary w siebie.

5. Stresujący etap w życiu.

Jak sobie z tym poradzić?

Mając świadomość, co nam przeszkadza przy realizacji celów dostajemy jaśniejszy drogowskaz. Pora uporać się z wymienionymi problemami powyżej ; -))

Ad 1.

Co robić?

Dosłownie usiąść i zrobić 30 głębokich oddechów, wtedy, gdy ktoś Cię demotywuje lub czujesz się przeciążony/przeciążona postawionym sobie celem. Wtedy, gdy jesteś na diecie i znowu chcesz objeść się słodyczami, lub po prostu z innych powodów... Gdy już ochłoniesz najlepiej posłuchaj ulubionej piosenki i odpocznij. Zrób to, co relaksuje, dobry humor wróci sam. Potem znowu masz energię potrzebną do sprostania i będziesz silniejszy/a bo się nie poddałeś/aś. Warto mieć świadomość, że duże marzenia = wiele poświęcenia i cierpliwości, że nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele. Ale tym się mierzy sukces... na pewno potem nie dasz rady zmierzyć swojego poziomu szczęścia. Jedno z najcudowniejszych uczuć na świecie : ))))))))) !!!!

Ad 2.

Co robić?

Ignoruj bo w tej chwili siły potrzebne Ci są na Twoje cele. Wchodząc z kimś w zbędną polemikę, możesz łatwo odciąć sobie skrzydła. Warto spędzać czas z ludźmi, którzy nas wzmacniają, dodają energii, a najlepiej trzymaj z tymi, którzy Cię rozśmieszają... ; ) Krytykę innych traktuję jako motywację i formę zazdrości. Zazdro? To dobrze, czyli jestem zajebista i pragnę jeszcze bardziej sprawiać, aby jakiś burak stał się wręcz zupą, którą chętnie zjem na szlaku do szczęścia.

Ad 3.

Co zrobić?

Tutaj musisz się otworzyć. Każdego inspiruje coś innego. Mnie, np. :

- wzorowanie się na kimś, kto wzbudza we mnie potok silnych, pozytywnych emocji. Lubię czasami pobawić się w aktorkę i grać czyjaś postawę, wtedy kształtuję w sobie nowe zdrowe nawyki. Inni ludzie potrafią mocno inspirować bo ciężko być inspiracją dla samego siebie, przynajmniej na samym początku, gdy realizujesz marzenia.

- muzyka, wtedy uwalnia mi się wyobraźnia = mam lepsze samopoczucie i wraca dzika wiara w to, że zmiany są realne

- jeśli musisz postawić na siebie, zacznij też mieć coś swojego. Co to oznacza? Eksponowanie swojego stylu życia, czyli zgoda z samym sobą, wyrażanie siebie. Postaw, chociaż na 1 element. Ja postanowiłam na fajny dodatek do wyglądu. Podoba mi się noszenie pierścionka z gwiazdą na kciuku. Nie wiem czemu uczepiłam  się tak noszenia pierścionków na kciuku : D ale cóż... już taki stajl. Jeden głupi element, a czuję się inaczej, mam coś swojego, charakterystycznego

- określ siebie. Ja już wiem, że jestem osobą, która kocha pisanie, szczególnie pisanie powieści, kocham pisać na różne tematy, interpretować je po swojemu. Bardzo lubię ostatnio ćwiczenia fizyczne i (to już dłuższa pasja) - czytanie książek. Warto uświadomić sobie, co się lubi (co się głównie lubi), wtedy skupiasz się w dużej mierze na tym, co daje Ci radość

- inspiruj się pięknymi filmami, dobrym humorem, śmiesznymi stronkami www, rozmowami z bliskimi, przyłapuj się z cieszenia czymś drobnym, zwykłym, pozwalaj sobie na małe grzeszki. Minimum - raz na tydzień musisz dać totalnie na luz, nie odgrywać schematu dnia, niech ten dzień będzie pełny pasji, to niezwykle ważne i da Ci wiele inspiracji na potem

- codzienny motywujący cytat i co ważne kierowanie się nim w ciągu dnia. Potrzebne bo wtedy mniej odczuwasz rutynę.

Ad 4.

Co robić?

Nie marnuj energii na przekonywanie siebie,  że dasz radę. Bo po mnóstwie upadków czasami się nie da siebie przekonać. Postaw lepiej na zasadę - żadnych pochopnych decyzji i myśl - to nie są wyścigi. Czasami lepiej pomalej spełniać swoje cele, niż zatracić się w poczuciu, że damy radę udźwignąć czołg. Wtedy jest spokojniej, pewniej i masz większą satysfakcję bo nieustannie dążysz do realizacji planu.

Ad 5.

Co robić?

Przede wszystkim zachować zdrowy spokój i dystans. Każdy z nas ma problemy, nikogo nie omijają też te ciężkie, każdego odwiedzą (choć mam nadzieję, że może ktoś jest takim farciarzem). Nie możemy podchodzić do problemów, z tak dużą dawką żalu, negatywnych emocji. Problemy, kłopoty, zawsze coś wnoszą, wbrew pozorom nas kształtują... może pomogą spojrzeć na coś z lepszej, pozytywnej strony? Ważne, bardzo ważne jest nastawienie do życia. Ja w duszy jestem optymistką, szczerze uważam, że życie jest darem, który wnosi wiele piękna, szczęścia, cudnych chwil, których jest więcej, niż tych momentów smutnych. Przepaście są testem, które mają na celu nas czegoś nauczyć, rozwijać nas. Skupiaj się na tym, co dobre, a upadki po drodze traktuj z przymrużeniem oka i staraj się uśmiechać mimo wszystko. Uśmiech sprawia, że problem staje się 3x mniejszy. Cierpliwość i choć minimalna chęć walki sprawi, że przejdziesz przez największą burzę. Realizuj swoje plany mistrzu, nie zrażaj się, gdy coś nie wychodzi - najgorszy czas zawsze minie.

Gdy mam coś do przeanalizowania - lubię dzielić się swoimi osobistymi zapiskami na blogu. Powyżej wymieniłam moje sposoby, które sprawiają, że jakoś ogarniam... i czuję siłę. Wszyscy mamy marzenia i warto poznawać siebie, aby nasze piękne cele były bardziej realne do zrealizowania. Życzę wszystkim spełnienia, bo każdy na to zasługuje i każdy z nas może wiele osiągnąć. Pozdrawiam : ))

faa8880b002ba3464eb66e6c

 

 inspiracjesierpniaIMG_1691

lampazkonaru

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci