Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Siła mimo bezsilności

olaksnddh

Cześć! Nawet wolicie nie wiedzieć w jakim byłam paskudnym nastroju, wczoraj wieczorem.  Nie trafiały do mnie żadne własne tłumaczenia, pomysły, jak mogę sobie ten nastrój poprawić. Każdego z Nas w życiu irytuje coś kompletnie innego. Mnie akurat najbardziej wkurzają niezrealizowane cele. Lubię czuć, że się rozwijam, nie lubię stać w miejscu, a wręcz nie znoszę cofać się wstecz.

opui7

Musiałam wypisać odpowiednią receptę samej sobie. Wiem, że jeszcze po nogach depcze mnie przesadna perfekcja, brak dystansu, trochę brak jeszcze tej zaradności i konsekwencji. Kompletny miszmasz.

Kluczem do zmiany swojej sytuacji jest zaakceptowanie tego, co się dzieje i swojego obecnego stanu - to już mogę odhaczyć z listy.

Co zrobić gdy czujesz się bezsilny/bezsilna :

Jeśli tak jak ja, macie tak, że bezsilność dopada Was na skutek oddziaływania innych:

Tutaj mogę tylko poradzić zdrową olewkę takich osób i zachowanie dystansu. Najlepiej zająć się czymś pożytecznym - oczyścisz się z negatywnych emocji, zajmiesz czymś innym umysł. Nie warto tkwić w bezsensownej rozmowie, a takiej, która przynosi szkody - tym bardziej.

Ciężko jest nie dać się zmanipulować czy odpowiadać na zaczepki. Przynajmniej na samym początku. Samodyscyplina jest bardzo ważna i staraj się za wszelką cenę ją utrzymać w tym aspekcie, jeśli chcesz spędzić w końcu ten dobry dzień.

Jeśli doskwiera Wam bezsilność bo cierpicie z powodu niezrealizowanych planów:

1. Realizuj swoje plany z kartki jak najszybciej, bez obijania się. Gdy upadniesz szybciutko wstawaj i działaj dalej - rób to z uśmiechem na ustach, inaczej szybko stracisz potrzebną energię. (Inaczej się nie da, musisz ze sobą powalczyć ;) )

2. Skup się na wykonywanych czynnościach.

3. Koniecznie zrób dla siebie coś miłego po wysiłku.

4. Zrób coś dobrego do picia i posłuchaj ulubionych piosenek.

NAUCZ SIĘ ODPUSZCZAĆ, GDY CZEGOŚ NIE ZREALIZUEJSZ!

Może nic odkrywczego, ale tutaj naprawdę tylko "zmuszanie się" Nam pomoże, gdy Nam "się nic nie chce".

Co zrobić, gdy tak bardzo doskwiera zły humor?

Wspominaj śmieszne wydarzenia w głowie, staraj się samego siebie rozśmieszyć, zaplanuj sobie czas na czynność, która oderwie Cię od rutyny i czerp z tego energię!!!

Wracam do swoich obowiązków trzymam za Was i za siebie kciuki, zmiany są trudne, ale niezwykle potrzebne.... miejmy tego świadomość ; ))

1333300918_by_WALEN_6001

191002_tezzaslugujesznapieknekwiatydlaciebiesloneczko1

 

 

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci