Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

"Ile szczęścia może dać jedna chmura na niebie"

olaksnddh

 

Hej! Dziś jestem bardzo pozytywnie zakręcona! Ukłony w Waszą stronę, bo gdy zobaczyłam, że blog nadal cieszy się rosnącym zainteresowaniem mam dziś dodatkowy powód do szczęścia. Pewnie niektórzy pomyślą "ale głupia cieszy się z takich nieznaczących rzeczy". Napiszę dlaczego potrafię cieszyć się z małych rzeczy (nie, nie dlatego, że śpiewa tak Sylwia Grzeszczak, a ja łykam to jak automat).

 IMG_20170613_174753_4

Sekret szczęścia tkwi w małych rzeczach, ale nie tylko dlatego, że wnoszą, choć trochę przyjemności. Te małe pozytywne rzeczy, które często towarzyszą Ci w jakieś, na przykład dziedzinie życia mogą doprowadzić Cię na sam szczyt. Zdobywanie nowych umiejętności (ważne, by to zauważać, to motywuje) przybliża Cię do Twoich naprawdę WIELKICH MARZEŃ. Jestem typem dziewczyny, która kocha marzyć, marzyć o naprawdę ciężko osiągalnych rzeczach. Z perspektywy czasu mogę napisać, że niektóre cele (które myślałam raczej się nie spełnią) już mam zrealizowane. Każdego dnia możemy być w czymś lepsi, możemy ćwiczyć swoją cierpliwość, psychikę, korzystać z talentów. Człowiek czasami (bo kłamałabym, że zawsze) budzi się z uczuciem takiego błogiego szczęścia bo, np. dzięki swojej odwadze i pracowitości uzyskał to, co było nie tak dawno poza zasięgiem.

"Ile szczęścia może dać jedna chmura na niebie" mogę więc powiedzieć, że cholernie dużo, ale to też kwestia naszej wyobraźni i perspektywy. Gdy usłyszałam ten tekst w piosence, od razu pomyślałam o pięknej chmurze, ślicznym niebie, wyobraziłam sobie mnie - TOTALNIE WOLNĄ, koniecznie w letniej sukience, wpatrującej się w niebo, o mnie bujającej w tych obłokach, doceniającej naturę. Ta niby nic nieznacząca chmura na niebie może naprawdę inspirować i dawać szczęście. Piosenki, co już wcześniej wspominałam działają na moje samopoczuciee - a w tym na wyobrażenia, tak samo jak urocze widoki, widoki życia.

Skąd w ogóle bierze się wyobraźnia, która potrafi popychać ludzi do realizowania marzeń?

Warto mieć swój świat, warto tworzyć obrazy w głowie i to ze szczegółami. Potrafię czasem, jak idę na spacer włączyć swój własny śmieszny film w umyśle, przypominam sobie różne zabawne teksty z życia i montuje je z odpowiednim ubarwieniem w głowie. Czytam książki, tworzę te moje cudowne miejsce - bloga, gdzie mogę pisać z pasją swoją powieść, a mówię Wam tych powieści u mnie roi się znacznie więcej, czekają tylko na ich napisanie! Mam marzenie - wizualizuje je, staram się poczuć jakbym już zrealizowała ten cel, to daje mi dużego powera do działania. Jeśli nie masz swojego świata - czas najwyższy go stworzyć, jest to w życu bardzo potrzebne, inaczej nie rozkwitasz.

Po prostu połóż się spokojnie w łóżku, daj płynąć myślom, niektóre obrazy w głowie mogą Cię zafascynować, możesz odkryć coś zupełnie nowego o sobie! Artyści właśnie w ten sposób tworzą sztukę, są otwarci na to, co im podpowiada dusza, właśnie w  ten sposób zyskują sławę i uznanie ludzi. Oni nie mogą być przeciętni i interesować się wyłącznie tym, co masowe. Nie pozbywaj się indywidualności, pozostań oryginalny bo taki przyszedłeś/ przyszłaś na świat.

Rysuj, wymyślaj fajne wydarzenia, przedstawiaj fakty w korzystny dla Ciebie sposób. Wiele zależy od tego czym karmisz swój mózg, wiele zależy od tego jak kreujesz własną rzeczywistość. Nie bój się odejść od innych na pare kroków i pobujać w obłokach, posiedzieć samemu ze sobą, otwórz się na siebie, a na pewno będziesz szczęśliwy/a.

13391628_713590422113544_1268935665632846507_o1

 

 

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci