Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Brakuje Ci motywacji, emocji, które pozwoliłyby Ci inaczej spojrzeć na świat? To wsłuchuj się w teksty piosenek, ich melodię

olaksnddh

Piosenki potrafią leczyć naszą duszę, Muzyka sprawia, że znowu się uśmiecham i to nie tylko twarzą. Całe moje ciało kołysze się w rytmie piosenki, zaczyna mi pracować wyobraźnia i mam wtedy ochotę krzyknąć "wracam do gry!". Ludzie na muzyce zarabiają fortunę i się nie dziwię... w chwili brzmienia nut w powietrzu, zaczynamy się cieszyć, a jeśli to nasza ulubiona melodia - powraca nadzieja, ta dzika chęć podniesienia się po upadku i spróbowania jeszcze raz. Muzyka daje po prostu szczęście i jest dla człowieka szczególnie ważna.

 Tak jak Wy czasami czuję się przytłoczona, zmęczona... jakaś taka wyciśnięta z wszelkich pozytywnych emocji. Są chwile, że bardzo wierzę w siebie, ale też chwile, gdy zastanawiam się kim ja w ogóle jestem. Jeśli trafię na utwór muzyczny, który opisuje mój obecny stan, problem, jeśli do tego jest wzbogacony pięknym głosem i intrygującym teledyskiem - potrafię w te 3 minuty od startu do końca zmienić swoje podejście do życia! Pamiętajcie, aby nie słuchać zbyt często tego, co wnosi głupotę... co mam na myśli? Piosenki, które wyśmiewają wartości i propagują zachowania raczej budzące kontrowersję. Bardzo zwracam uwagę na teksty (szczególnie gdy słyszę utwory zagraniczne) ale też na TELEDYSKI. Te, które pokazują tylko zło, nagość, trupy, czaszki, itp. mówię NIE! Gdy potrzebuję momentu refleksji nie lubię zaśmiecać się tym, co wnosi upadek, porażkę człowieka, smutek, a niestety obecnie na silną skalę pokazuje się Nam to, co niekoniecznie ma na nas dobry wpływ (tak zwana kultura strachu). Nieraz słyszę fajne pisoenki, z super tekstem, ale... z śmieciowymi teledyskami.... wtedy mam negatywne odczucia, już jestem taka wybredna w tej kwestii : )) 

Czy słucham smutnych tekstów piosenek? Oczywiście, ze tak! Bardzo często lubię piosenki o stanie zakochania, radości, szczęściu, pasji, ale również te smutne. Życie nie sklada się z samych dobrych rzeczy, potrzebuję czasem zarysowania mniej przyjemnych tematów, ale ogólny wydźwięk piosenki MUSI być dla mnie pozytywny, coś wnoszący, musi mieć coś, co sprawi, ze lepiej rozumiem, lepiej czuję, lepiej myślę.

Istnieje wiele piosenek wywołujących u mnie emocje, niektóre po prostu kocham! Przedstawię poniżej 7 przykładowych piosenek i zacytuję.

1. Jula - Szukając siebie

Uwielbiam tę piosenkarkę i w sumie dziwię się, że nie jest bardziej popularna. Słowa jej piosenek są tak pięknie, przemyślane... i autentyczne.

"Odnalazłam to tak jak ty/Gdy szukałam wiele dni/ Tu i tam, wzdłuż i wszerz/W mroku światło znalazłam więc/Teraz sobie zdałam sprawę jednak, że szukałam źle/ Dziś wiem, że miałam je/Wciąż w głębi mnie"

2. Jula - Miłość jest wokół nas <3

Jestem totalną romantyczką i często słucham takich piosenek. Wnoszą w moje życie dużo szczęścia, dużo cudownym myśli w głowie, słuchając ich odzyskuję wewnętrzny ład ; >

"Miłość burzą jest, o tak/miłość to deszcz, miłość to grad/podobno wciąż zalewa twój świat"

"Miłość jest wokół nas, jeśli tylko chcesz, w deszczu tańcz"

3. Ewelina Lisowska - Zrób to!

"Jutro zdobędziemy sny/Choć nie widzimy nic, gdy patrzymy w lustro/Zrób to!/Uciekają dni/Każdą chwilą żyj/Już czas"

 4. Demi Lovato - This is me

Wbrew pozorom otoczki Disney, tekst jest porażający, talent śpiewającej dziewczyny chyba jeszcze bardziej.

"Oto prawdziwa, oto ja

Jestem dokładnie tam gdzie powinnam być teraz

Pozwolę światu

świecić na mnie

Teraz dowiedziałam się

kim jestem

Nie ma mowy, bym dalej to ukrywała

Nigdy więcej krycia, kim chcę być

Oto ja"

5. INNA - Spre Mare

"Z telefonem w ręku, bez pieniędzy

Uśmiechasz się biorąc mnie na ramiona, a potem

rzucimy się do morza

Kochamy siebie i uśmiechy i bieganie i versmuzica.ro razem

Podobnie jak dwoje dzieci kochające fale i księżyc"

6. Pyskaty - "Od zera"

"Ja to ten dzieciak z przedmieścia, co myślał jak zbroić

Czekał w wypiekach na lekcjach, żeby w końcu ten świat zdobyć

Dziś wiem, że nie było mi to dane

Ale zrobiłem co mogłem, żeby się śmiać nad ranem

Pewnie upadnę jeszcze nieraz i wierz mi

Że nie kupię tamtych lat za żaden hajs z pensji"

7. K2 - Jutro nadchodzi zawsze <3

 Gdy słucham tej piosenki - bardziej skupiam się na teraźniejszości, walczę o to, aby nie odkładać swoich celów na później, lecz, aby jutro celebrować, to co zrobiłam dzisiaj.

"Wezmę urlop, zabiorę ją na letnie ferie.

Jutro do niej zagadam...

Zagadam wreszcie!

Trochę odłożę i może zakocha się we mnie...

Jutro!"

Do następnego wpisu Moi Drodzy, może jutro ;))

fototapetamikrofon142_21391

 

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci