Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Co mnie zachwyca, co mnie irytuje

olaksnddh

 

Cześć, dzisiaj chciałam się podzielić z wami top listami - jedna o wymiarze pozytywnym, druga w sumie lista... też jest pozytywna bo ośmieszająca głupotę... a my to lubimy.

toplistalogotxt4601

                                                         TOP POZYTYWNA LISTA

Lubię:

1. Ludzi, z którymi da się pogadać.

No wiecie... takich, którzy potrafią wspierać, są po prostu ciepli  i przyjaźni dla innych. Naprawdę wścibskie ciotki powinny trochę spuścić ciśnienie, przynajmniej z racji, że jest to niemodne... a co jak co, dla nich moda i stereotypy zajmują, tak wysokie miejsce, jak moje ulubione chipsy na półce sklepowej.

000476TC950ILIQ6C122F41

2. Opaski na włosach.

Są piękne i bywają bardzo sexowne... dziewczyna wygląda w nich jakoś inaczej, niż w zwyczajnie rozpuszczonych włosach.

145621jakiesarodzajekokow17fryzurtradycyjnych1

3. Porządek i minimalizm.

Czysty pokój, powyrzucane niepotrzebne rzeczy... i człowiek czuje się od razu lepiej : )) Zawsze po posprzątaniu szafy dowiaduję się o istnieniu wielu ubrań, torebek, o których zwyczajnie zapomniałam ;)

a8310438151

4. Aktywnie spędzić czas.

Relaksujące ćwiczenia, bieganie... wpływa cudownie na zdrowie i samopoczucie. Warto chociaż na chwile dziennie wyrwać się na spacer, człowiek wtedy od razu zmienia się na lepsze i nabiera motywacji niezbędnej do działania.

PS160628000051

5. Złapać oddech.

Tak zatrzymać się na chwilę... smakować przyjemne momenty życia, to bardzo ważne... pamiętam, jak kiedyś lubiłam wyjść na balkon z kocem i posłuchać muzyki. Wpatrywanie się wtedy w niebo przywiało do mnie wiele pięknych przemyśleń, wspomnień i marzeń.

2015082414404529472031253051373343hipstergirllisteningmusich11

6. Kawę.

Piję ją, gdy potrzebuję powera, ale nie tylko wtedy... taka rozpuszczalna kawa z mlekiem i 2 łyżeczki cukru... to istna przygoda zmierzająca do raju - kubków smakowych : ))

kakpravilnopitkofe1

7. Kubę Wojewódzkiego!

Wiem, że on nie ma koniecznie dobre renomy, ale.... rozbraja mnie jego osobowość i poczucie humoru! Prowadzony przez niego talk-show cieszy się nadal powodzeniem, uważam, że nie bez powodu. Oby więcej takich zabawnych mężczyzn jak Kuba!

8842d5a113b847de9ae61fb6bba6cbac1

8. Pracowite i uśmiechnięte osoby; bohaterów, którzy mają swoje pasje.

Tacy ludzie mają to "coś", walczą o swoje marzenia ciężko pracując, a przy tym wszystkim są zadowolone z życia... można powiedzieć, że takie osoby są artystami, ponieważ znalazły swoją jedyną, słuszną interpretację świata i podążają wedle tego, co podpowiada im wyobraźnia, to jest piękne - odnaleźć swoją pasję, walczyć z przeciwnościami losu... i do tego wszystkiego odbierać świat w barwny sposób.

CGHocihUYAAuM391

9. Nowości.

Czyli, to co wnosi codzienność, bo uważam, że nie wnosi tylko rutyny, ale też często czas obfitujący w intrygujące, ciekawe przeżycia, które pozyskujemy przez odkrywanie świata. Nowa książka do przeczytania, zrobienie czegoś, czego nigdy się nie robiło, "ten" widok niepowtarzalnego uśmiechu od nieznajomego na ulicy. Codzienność obdarowuje nas tyloma pięknymi przeżyciami, daje wachlarz tylu możliwości, to naprawdę mocno mnie inspiruje, a co ciekawe kiedyś nie miałam świadomości, że życie może emanować tyloma zaletami.

Image01_1401

10. ... Szwajcarię.

Szwajcaria znajduje się na pierwszym miejscu, na liście najszczęśliwszych państw w Europie, zainteresowało mnie to. Zamierzam pogłębić wiedzę na ten temat, na temat ich tradycji, kultury, historii. Może odkryję ich ciekawe patenty, które pozwalają jeszcze więcej czerpać z życia?

szwajcaria1

                                                           TOP NEGATYWNA LISTA

Nie lubię:

1. Typowych fotek dziewczyn z photobloga.

Photoblog potrafi inspirować... nie twierdzę, że nie. Widząc przystojnego faceta czy piękną dziewczynę na zdjęciu potrafię się zachwycać, już taka jestem, że lubię, to co ładne, gustowne, jestem nie mniejszym wzrokowcem, niż faceci ; > ALE LITOŚCI! gdy widzę ostro przefiltrowane zdjęcia, bardzo mocny makijaż i te dziwne miny z rozchylonymi ustami i mrużącymi się oczkami, to mnie przeraża. Żadna dziewczyna nie chciałaby usłyszeć, że jest głupia, prawda? Sprawa naturalna... więc podstawowe pytanie, czemu dziewczyny wstawiają zdjęcia, gdzie wyglądają, jak Laleczki Barbie? Głupota i kicz... i lamenty "Kenie, Kenie, gdzie jesteś, o Kenie!"

mattelbarbie768x5121

2. Sushi.

Jak to można jeść? ;/ Surowa ryba jakoś do mnie nie przemawia... i chyba zawsze będę z nią w konflikcie.

12020901_12193972754471

 

3. Swoich niektórych wad.

Jestem świadoma tego, że nie raz popełniam gafy, bredzę , albo bywam złośliwa. Powinnam akceptować siebie w zupełności, ale czasami, to dla mnie trudne.

wadyizaletyspolkicywilnej300x1951

4. Hejtu.

Lubię szczerze wypowiadać swoje zdanie, nawet, jeśli moje opinie są rażące dla innych, ale zawsze staram się być kulturalna i nie lubię kogoś bezpośrednio krytykować, wiec tego unikam. Wystarczająco dużo ludzi podcina innym skrzydła, nie chcę uczestniczyć w tej beznadziei, mam nadzieje, że moi czytelnicy też nie chcą : )) Lepiej się wspierać.

CRnDyrqWEAAhkY1

 

5. Tych, którzy znęcają się nad zwierzętami.

Nawet brak mi wyobraźni, aby dostrzec, jak dużo nienawiści mieści się w takich ludziach. Trzeba być pozbawionym wszelkiej wrażliwości, cholernie drażnią mnie tacy.... w dużej mierze bezkarni ignoranci.

samojedrasapsa14071

 

6. Braku spontaniczności i odwagi.

Facet, który zagada do kobiety na ulicy ma już na pewno na dzielni ksywę "oszołom". Teraz to laski zaczepia się na czymś takim typu spotted, licząc na to, że akurat ta dziewczyna przeczyta, że podoba się jakiemuś typowi. Kobiety bardzo sobie cenią odważnych mężczyzn, takich, którzy nie boją się jej zaczepić i zagadać. Bo jak nie teraz to kiedy? Pisz, mój drogi mężczyzno, ogłoszenie na spotted, a ja w tym czasie zaszaleję z plażowiczem, który oblał mnie wodą, zawadiacko się przy tym uśmiechając ... ; ))

paranaplay1

7. Żeberek z colą.

Bo po prostu są niedobre... nie dajcie się zwieść apetycznemu zdjęciu! : ))

zeberkawcoli1

8. Wyśmiewania się z kogoś.

To okropne doświadczenie. Widzisz człowieka, który szyderczo wyśmiewa kogoś wady, na które ten ktoś nie ma  wpływu. Nie mówiąc już o tym, że byłam świadkiem, gdy ktoś wyśmiewał się z czyjejś choroby. Skąd biorą się tacy ludzie?

1350731511_b663mu_6001

9. Kontrowersyjnych i głupich teledysków.

Lubię oglądać teledyski, gdzie piosenkarka się szanuje i nie pokazuje swoich wdzięków. Lubię teledyski, które są przemyślane i coś fajnego wnoszą. Nie lubię teledysków, gdzie ewidentnie widać, że wokalista nie miał wpływu na to, jak będzie wyglądała druga ważna część interpretująca jego utwór, jak i nie lubię przerysowania. Żółte usta, za dużo elementów ze świata fantastyki psuje mi odbiór teledysku w ten pozytywny, naturalny sposób.

ru0r6500n938402dUND1

10. Tego, że poznikało, to co dawne.

Dawne spojrzenie na życie, dawne kanony, zasady, wartości. Współczesny świat jest bardzo inspirujący i widzę trochę chęci powracania do tego, co już było. Czekam, kiedy nastąpi to na większą skalę. Cieszę się, że rośnie świadomość tego, że obecnie, o czymś ważnym się zapomniało podczas tej pogoni za szczęściem : )) Utwór Gosi Andrzejewicz "Otwórz oczy", czy też niektóre utwory Brodki są naprawdę piękne,  proszę o więcej mądrych piosenek z cudownym klimatem. Muszę jeszcze pochwalić Cleo... idzie w fajnym kierunku, oby tak trzymać!

5a14fe89b7ccdff474d4a398cd3ab46915bdfd401

 

 

 

 

 

 

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci