Menu

Bądź sobą!

Coś o mnie, coś o szczęściu, codzienności

Lea Michele i jej książka + co lub kto mnie jeszcze inspiruje ;)

olaksnddh

                                                                      Fantastyczna książka "Piękna i ambitna"

 

Cześć! Chciałam Wam opisać książkę, która bardzo mnie inspiruje. Pisałam wcześniej, że bardzo lubię Michele, za skromność, pracowitość, za jej podejście do życia... można tego wymieniać dużo. Jestem osobą, która wręcz kocha inspiracje, potrzebuję ich jak powietrza. Dlaczego wybrałam Michele za wzór? Bo jest jedną z najpracowitszych kobiet? Bo jej się udało? Ja też chcę, aby moje marzenia doczekały się realizacji! Książka "Piękna i ambitna" ma bardzo ładną szatę graficzną, to już duży plus, ponieważ estetyka jest dla mnie ważna.

Czego nauczyłam się z książki? Co warto z niej wynieść?

  • BĄDŹ SOBĄ! (już za propagowanie tej myśli ją kocham) - każdy z nas jest niezwykły i jeśli chce wzbić się wysoko musi pokazać światu SIEBIE, świat nie potrzebuje kopii, potrzebuje najciekawszej wersji Ciebie - to główna myśl przewodnia Michele
  • bądź dumna z tego skąd pochodzisz i kim jest Twoja rodzina - fakt duży wpływ ma na nas otoczenie oraz pochodzenie - określona kultura i wzorce zachowania. Doceniaj to, że Twoja rodzina słynie z pracowitości czy, że masz wujka z ogromnym poczuciem humoru! Masz niezwykłe geny i je eksponuj
  • otaczaj się inspirującymi idolami, ludźmi, którzy coś osiągnęli (bo czyż nie daje nam to Powera i motywacji do działania?)
  • kochaj ludzi i ciesz się z ich miłości do Ciebie - to daje prawdziwe SZCZĘŚCIE i jest zdecydowanie NAJPIĘKNIEJSZE
  • nie stresuj się tak! poświęć w ciągu dnia, chociaż chwilę na relaks
  • ważna jest umiejętność śmiania się z samego siebie, ale otwarcie mów o swoich osiągnięciach
  • próbuj nowych rzeczy nawet jeśli sądzisz, że nie masz do nich talentu
  • dbaj o siebie - to daje niesamowitą siłę  (i nie trzeba wspominać, że również dużo radości... kobieta budząca się po wszystkich zabiegach upiększających, nawet tych domowych, czuje się jak nowo narodzona ;)  
  • totalnie zainspirowało mnie zdjęcie Rachel Bilson, warto zerknąć na jej zdjęcia z ważnych wyjść czy nawet te z życia codziennego, tak kobieta w cudowny sposób łączy ubrania, wygląda przepięknie : ))
  • "to takie ważne i daje taki komfort - mieć na świecie światełka, które oświetlają Ci drogę" - potęga przyjaźni, doceniaj bliskie osoby w Twoim życiu 

"Piękna i ambitna" zawiera wiele cennych lekcji i rad. Nie jest kolejną górnolotną książką wydaną przez "gwiazdkę", która chciała, choć chwilę poświecić na niebie. Teksty w książce są przemyślane i faktycznie zawierają ciekawe sposoby na życie, które warto wprowadzić, abyśmy byli na tym świecie szczęśliwsi. Gorąco polecam!

                                                                            CO LUB KTO JESZCZE MNIE INSPIRUJE??

1. Katarzyna Cichopek

katarzynacichopekwkoku335243article1

 Moim zdaniem Katarzyna Cichopek jest bardzo pozytywną osobą, osiągnęła sukces bo realizuje się na wielu polach. Nie dość, że prowadzi programy telewizyjne, to do tego jest jeszcze aktorką, prowadzi szkołę tańca i udziela się charytatywnie! Bardzo cenię w niej ten spokój, uśmiech na twarzy, jak i również to, że rozprzestrzenia pozytywną aurę - otwarcie pokazuje na swoim facebooku  czy też prowadzonej stronie internetowej, jak ważna jest dla niej rodzina. Cichopek kojarzy się automatycznie z ciepłą osobą. Przeglądałam jej instagram... i widzę taką naturalną pełną pasji kobietę. Chciałabym, aby było więcej właśnie takich popularnych ludzi, właśnie Takich, którzy sobą coś reprezentują, Takich, którzy nie trafili do tv czy gazety przypadkiem. Uważam, że dobre wzorce są ważne i to właśnie one powinny być, jak najczęściej pokazywanie dla odbiorców programów, czy innych masowych przekaźników : ))

2. Julita Fabiszewska, tak zwana Juuuuula!

(Dosłownie ją uwielbiam)

83851871

 Nie wspominałam chyba, że jestem z Łomży? No też właśnie... fajnie, że wybiła się u nas dziewczyna, która kocha układać piosenki i śpiewać. Jula jest dla mnie bardzo fajnym przykładem na to, że jeśli coś nas pasjonuje, czymś się interesujemy, to możemy nagle, niespodziewanie się wybić i coś osiągnąć. Ostatnio Fabiszewska stworzyła hit "Milion słów". Obejrzałam teledysk, przesłuchałam piosenkę - zobaczyłam pewną siebie kobietę, nie taką, jak na początku, gdy dopiero robiła się popularna. Będę jej kibicowała z całego serca, słowa piosenek dosłownie piorunują pięknem... "wybacz, proszę"... jej styl jest pełen wrażliwości, serdeczności... nie jest takim typowym stylem zarozumiałym, gdzie kobieta, wręcz pomiata mężczyzną i uważa się za królową, gdzie to niestety często powtarza się w większości polskich piosenek o miłości, warto na to zwrócić uwagę.
3. Blogerki - nie będę już rozpisaywała jakie i tak dalej bo ten wpis nie będzie miał końca ;) Niektóre blogi są bardzo inspirujące, warte uwagi bo naprawdę piszą je osoby z charakterem : ))
4. Moja nowa bransoletka
Oj, żeby nie było, że się chwalę! Uwielbiam nową biżuterię i nie ukrywam, że noszenie TEJ bransoletki sprawia mi radość. Kolorowa, w fajnym stylu, gdy ją zakładam mam od razu smajla na twarzy : ))
IMG_20170204_1316215. Poranne ćwiczenia z muzyką - zdrowe i pozytywnie wpływa : ))
6. Moja szynszyla! Poznajcie Filipa : )) Opiekuję się nim w sumie od gimnazjum, więc już trochę lat ze mną jest... gdy wracam do rodzinnego domu, nie mogę zawsze się doczekać, kiedy pobawię się z moim futrzakiem. Może to dziwnie brzmi, ale ten mały zwierzaczek również poprawia mi nastrój, daje rodzaj fajnej siły... jest dla mnie sentymentalny, ponieważ towarzyszył mi, gdy byłam nastolatką, a gdy wypuszczę go po pokoju, to nie mogę przestać się śmiać. Filip odbija się od ścian, bierze rozpędy, gdy musi koniecznie wskoczyć na ten parapet i przy tym wszystkim wydaje różne dźwięki o "ćwierkania" po "gwizdanie" !!! Mam nadzieję, że spędzi ze mną jeszcze wieeeele wieeeeeleeeeee lat ; ) Macie zwierzątka? Jeśli nie, koniecznie sobie kupcie fajna zabawa i dużo radości :)
IMG_20170116_1132541
 
 
 
 

© Bądź sobą!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci